Het Old Stars volleybalteam heeft een bijzonder cadeau overhandigd aan Huis van Eemnes: een zeldzame aquarel van de Eemnesser kunstenaar Coraline Bäcker. Het kunstwerk, dat een eeuwenoude boerderij aan de Wakkerendijk met uitzicht op de polder afbeeldt, zal een permanente plek krijgen in de Polderzaal van het multifunctionele centrum.

De aquarel werd oorspronkelijk in 1992 in beperkte oplage van 100 exemplaren gemaakt in opdracht van de Rabobank en als geschenk aan haar leden gegeven. Een van de teamleden van de Old Stars wist een exemplaar te bemachtigen en stelde voor het aan te bieden als dank voor de gastvrijheid die Huis van Eemnes de volleyballers biedt.
Het Old Stars volleybalteam, een initiatief van de verenigingen The Smashers uit Laren en Voleem uit Eemnes, traint sinds april 2021 wekelijks in het centrum. Hun leden komen uit de wijde regio, waaronder Eemnes, Laren, Blaricum, Huizen, Hilversum en Bunschoten-Spakenburg. Onder begeleiding van trainers Jaap Luijf en Hans Appeldoorn genieten de sportieve senioren niet alleen van de training en het spel, maar volgens eigen zeggen ook van de gezellige “derde helft” na afloop.

Zowel de beheerders van Huis van Eemnes als de kunstenaar zelf reageerden enthousiast op het gebaar. Hoewel het centrum al veel kunst uit de regio tentoonstelt, ontbrak tot nu toe een typisch Eemnesser werk als deze aquarel in de collectie.
Huis van Eemnes viert dit jaar zijn vijfjarig bestaan en fungeert sinds 2020 als bruisend hart van de gemeente, waar cultuur, sport, educatie en ontmoeting samenkomen.