De GPKV (Gooise Pluimvee- en Kleindierfokkers Vereniging) organiseert op 3 en 4 oktober haar jaarlijkse Kleindierenshow. Voorzitter van deze show is Arend Houtman en hij verteld: ‘Het ziet er naar uit dat wij na jaren eindelijk weer eens pluimvee mogen tentoonstellen. Dit is voor iedereen leuk, vanwege het gezellige gekakel van de hanen. Maar voor de fokkers is dit heel belangrijk om hun dieren te kunnen laten keuren door erkende keurmeesters en of zij nog op de goede weg zijn met hun fokbeleid’.

Secretaris Ben Makker legt uit: ‘Wij zijn een vereniging van fokkers die vaak heel zeldzame rassen en kleurslagen fokken. Van die rassen zijn er soms nog maar een paar fokkers, en dat maakt de genenpoel dun. Het is zo ontzettend belangrijk dat de fokkers aan het grote publiek kunnen laten zien waar ze mee bezig zijn, dit promoten en anderen enthousiast te maken om ook deze rassen te gaan fokken. Zo proberen Levend Cultureel Erfgoed in stand te houden’!

Arend vervolgt: ‘Deze Kleindierenshow is voor onze vereniging het jaarlijkse hoogtepunt. We zijn opgericht in 1914, wat betekent dat we dit jaar 111 jaar bestaan! Vanwege de vogelgriep mochten we in Eemnes jaren geen pluimvee showen. Maar, wij zijn er enorm blij dat het dit jaar toch weer kan. Heel speciaal is de inzending van een Nederlandse Uilebaard. Dit ras kwam 4 eeuwen geleden al voor op schilderijen van Melchior d’Hondecoeter, en is nu met uitsterven bedreigd omdat er nog maar 3 fokkers van in Nederland zijn, waarvan 2 op hoge leeftijd. In De Wel is één van de laatste dieren van dit zeldzame ras te zien’.

Ook vice-voorzitter Gijs Niesing komt aan het woord: ‘Naast het pluimvee zijn er ook konijnen en sierduiven die we kunnen laten zien aan het publiek.’ Door zijn connecties, en die van Ben, weet de GPKV altijd de top van het keurmeesterskorps te contracteren. ‘De keurmeesters krijgen hun handen vol aan een flink aantal prachtige kippen, sierduiven en konijnen,’ aldus de enthousiaste vice-voorzitter.

Bij de konijnen wordt dit jaar veel verwacht van beginnend fokker Roy Leenen uit Almere, die heel enthousiast Thrianta’s is gaan fokken. Collega fokkers van de GPKV zijn onder de indruk van zijn geweldig mooie dieren! Verder zijn er konijnen in allerlei rassen te bewonderen, van grote Vlaamse reuzen tot de kleine witte Pooltjes, echt prachtig om te zien.
‘Voor de konijnen hebben we nog een extra leuk onderdeel op de zaterdagmiddag, en dat is de Triokeuring voor konijnen. ‘Een zeer spannend onderdeel van onze mooie hobby en ook voor publiek bijzonder leuk en leerzaam om mee te maken’, verteld Ben.

Voorzitter Arend Houtman vervolgt: ‘Bij het pluimvee verwachten we veel van René Makker. Ondanks alle drukte heeft hij uitstekend gefokt dit jaar en het zal mij niet verbazen als René met zijn prachtige Wyandottes in de prijzen valt. Maar ook Jelle van Hoek gaat hoge ogen gooien met zijn unieke Modern Engelse Vechtkrielen. Het is één van de elegantste rassen die er bestaan. Echt een mooi kipje,’ aldus Arend.

De GPKV is een leuke, gezellige vereniging, met ook een flink aantal jeugdleden, naast de meer ervaren fokkers. ‘Het is fantastisch om te zien hoe wij de jeugd de liefde, en het verzorgen van hun dieren kunnen bij brengen’, legt Arend uit. ‘Ik ben er trots op van zo’n mooie tentoonstelling voorzitter te mogen zijn!’

Op vrijdag 3 oktober is de keurdag die om 9.00 uur begint en voor publiek gratis toegankelijk is. Vrijdagavond is om 19.30 uur de feestelijke opening, houd deze avond dus vrij!
Zaterdagochtend kunt u nog even rustig langs de dieren lopen en ze bewonderen, en ‘s middags om 13.30 uur is de Triokeuring voor konijnen.

Komt allen, de toegang is gratis!