De inschrijving voor Burendag 2024 is geopend. Buren die elkaar beter willen leren kennen kunnen een activiteit aanmelden op burendag.nl. Burendag wordt georganiseerd door het Oranje Fonds en Douwe Egberts om verbinding binnen buurten te versterken. De 19e editie van Burendag vindt plaats op zaterdag 28 september.

Burendag is ontstaan vanuit de gedachte dat buurten gezelliger, socialer en veiliger worden als buren elkaar kennen. Door een activiteit voor je buurt te organiseren kun je op een laagdrempelige manier met elkaar in contact komen. Onderzoek naar Burendag heeft aangetoond dat buren elkaar beter leren kennen, meer contact hebben met elkaar en bereid zijn om elkaar om hulp te vragen.

Meer dan gezelligheid
De animo om mee te doen aan Burendag is al jaren groot. De afgelopen twee jaar werden ruim 8000 activiteiten georganiseerd in buurten waarvan 80% door particulieren en 20% door maatschappelijke organisaties.

Pakket
Buren en lokale organisaties kunnen zich aanmelden als organisator op www.burendag.nl

Nieuw in het pakket is een Burenboekje, dat dezelfde functie heeft als een vriendenboekje van vroeger.